Huzurevleri; yaşlı bireylerin bakımı için daha uygun ortamlardır. Burada yer alan hizmet seçenekleri, tam olarak yaşlı misafirler için özel bir şekilde tasarlanmıştır. Sağlıktan hobi – eğlence hizmetlerine kadar birçok detayın bulunabilmesi mümkündür. Yine aynı şekilde huzurevi kategorisinde değerlendirilebilecek yaşlı bakım evleri ise daha kapsamlı hizmetlerin yürütüldüğü bir yerdir. Burada hizmetler daha detaylı bir şekilde yapılır ve kişinin bakıma muhtaçlık durumu daha fazladır. Bu bakımdan özel bakım evleri çok daha başarılı sonuçlar doğurabilecektir.

Bostancı yaşlı bakım evi araması yaparak semt sınırları içerisinde birçok bakım evine ulaşabilmeniz mümkün. Huzurevi arayışı içerisindeyseniz “Bostancı huzurevi” şeklinde arama yapmanız yeterli olacaktır. Bostancı, yaşlı bakım merkezi ve huzurevleri noktasında oldukça zengin kurumlara sahiptir. Burada özel sektöre ait pek çok kurum bulabilmek mümkündür. Kişinin ihtiyaçlarına göre bu özel kurumlar tercih edilebilir. Özel kurumların tamamında hizmet kalitesi sağlanmış olsa da farklılıklar görebilmek mümkün.

Huzurevlerine kayıt olmak için birtakım şartlar bulunur. Devlet kurumlarında bu şartlar daha detaylı bir şekilde işlenmiştir. Özel kurumlarda ise hizmet kalitesi ile doğru orantılı olarak şartların biraz daha hafifletildiğini söyleyebiliriz. Genel olarak huzurevi tercihinde dikkat etmeniz gereken unsurlar ise şu şekildedir;

  • Huzurevi tercih edilirken mutlaka seçeneklerin yerinde değerlendirilmesi gerekir. Örneğin kurumlara sadece telefon ile ulaşıp bilgi almak yeterli olmayacaktır. Bunun yerine ilgili kuruma giderek yerinde kontrol yapmanız daha doğrudur.
  • Huzurevlerinde hizmet kalitesine önem vermeniz gerekiyor. Hizmetin kalitesini ölçmek için çeşitli parametreler mevcut. Yeterli personel sayısı var mı? Mevcut misafirlerin memnuniyeti sağlanmış mı? gibi sorulara yanıt arayabilirsiniz.
  • İlgili kurumlarda hizmet kalitesi kadar hizmet çeşitliliğini de dikkate alınız. Hizmetlerin çeşitli olması hâlinde yaşlı bireylerin birçok alternatifi olacağı anlamına gelir. Bu sayede çok daha başarılı sonuçlar alınabilir.
  • Yeterli personelin olup olmadığını ve mevcut personelin eğitim durumlarını mutlaka sorgulayın. Ayrıca deneyim sahibi personellerin daha iyi hizmet göstereceğini söyleyebiliriz.
  • Kurum bünyesinde hangi etkinliklere yer verildiğini araştırınız.
  • Sağlık kontrollerinin ne sıklıkla yapıldığını mutlaka sorgulayınız. Böylece uygun bir huzurevi seçebilmeniz mümkün olacaktır.

 

Bostancı Yaşlı Bakım Evi Fiyatları

Bostancı yaşlı bakım evi konusunda da oldukça kaliteli kurumlara sahip bir semttir. Yaşlı bakım evleri, huzurevlerine göre daha ağır hastalığı bulunan kişilerin kaldığı bir yerdir. Yani burada bakıma muhtaçlık seviyesi biraz daha fazladır. Kuruma yatışı yapılacak hastalar iki grupta değerlendirilir. Yatalak hastalar için özel bakım ünitelerinin yer aldığı bu kurumlarda genel olarak ihtiyaç duyulan her hizmet mevcuttur. Yaşlı bakım evlerinde sağlık personelleri ve diğer personeller, daha kapsamlı bir şekilde hizmet vermektedir.

Bostancı yaşlı bakım evi fiyatları oldukça değişken bir yapıdadır. Bunun nedeni, fiyatların belirli faktörlere göre belirleniyor olmasıdır. Fiyatları belirleyen faktörleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hizmet kalitesi, genel olarak fiyatlar hususunda belirleyicidir. İlgili kurumun hizmeti kapsamında kaliteye hâkim olup olmaması, dikkat edeceğiniz unsurlar arasında yer alıyor.
  • Oda kapasiteleri ve kurum kapasitesi fiyatlar üzerinde direkt olarak belirleyicidir.
  • Personel sayısı, yine hizmet fiyatları noktasında etkileyici bir rol üstelenebiliyor. Hizmet kalitesi ile doğru orantılı bir unsurdur.
  • Yaşlı bakım evlerinde hastalığın niteliği ve özel bakım gerektirip gerektirmemesi gibi unsurlar da fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Örneğin sürekli bakım ve gözetim hâlinde tutulması gereken bir hastanın yatış ücreti ile bu hizmetlerin nispeten daha az gerektiği bir hastanın yatış ücreti aynı olmayacaktır.

Yukarıdaki faktörlere göre fiyatlar sürekli olarak değişir. Bu nedenle fiyatlar noktasında sabit bir rakam belirleyebilmek oldukça zordur.