Ameliyat Sonrası Bakımı ve Kısa Dönem

Ameliyat Sonrası Bakımı ve Kısa Dönem

Konak Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi,

Ameliyat Sonrası / Kısa Dönem Hasta Bakımı

Ameliyat sonrası bakım süreci, ameliyat olduktan hemen sonra başlamaktadır ve hastanede kaldığınız süre boyunca ve gerekli durumlarda taburcu edildikten sonra da devam etmektedir. Bu süreçte hasta bireylerin sağlıklarını korumaları ve ameliyat sonrası her hangi bir komplikasyon yaşamamaları dikkat etmeleri gereken bir çok detay bulunmaktadır.

Hasta bireylerin, öncelikle kesi bölgeleri olmak üzere farklı yerlerinde ağrılar olabilmektedir. Bu ağrıların kontrol altına alınması hekiminizin sizler için reçete ettiği ilaçların düzenli olarak kullanılması ve aksatılmaması gerekmektedir.

Ameliyat sonrası hastanedeki kalış sürecinizde, hekim ve hemşireler tarafından yapılan pansumanlara devam edilmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, o bölgenin enfeksiyonlardan korunmasının sağlanmasıdır.

KONAK Yaşlı Bakım Merkezi olarak, hastanelerin psikolojik olarak yorucu olan ortamından uzaklaşmak veya enfeksiyon riskinden dolayı alternatif tedavi bakımı arayan hastalarımız için gerekli tüm sağlık hizmetimizi sizler için hazırladık

Binamızda gece/gündüz hemşirelerimiz, hastalarımızın ilaçlarının düzenli olarak verilmesini ve takibi yapmak, pansuman, yara bakımı, serum takma/çıkarma gibi ihtiyaçlarını karşılarken hasta bakım teknikerlerimiz hastamıza uygun yatak içi pozisyon vereceği, banyo yaptıracağı refakat edeceği bir sistemle sağlığınızın takipçisi olacağız